Ledové království: Když zamrzne řeka

Dokud příroda neotočí vypínačem, je vidina zimy a mrazu nejasná a abstraktní. Po strašení v médiích si člověk říká, že letos zima stejně nebude, protože nenasněžilo dobrých deset let pozpátku a z minulých let si jeden pamatuje akorát to teplo.

Pak ale přijde den, kdy se na teploměru místo 25 stupňů objeví čtrnáct, a najednou začnou být dobré i ty svetry a šály. Zatím jen tak zlehounka, protože není zas tak zle. Šok je to pořádný, ale jeden si tak říká, že plus čtrnáct je pořád lepší, než mínus čtrnáct.

Tento obrázek jsem vyfotila letos v únoru. Morava komplet zamrzla, na povrchu se objevila ledová krusta, a tak jsem se vydala s foťákem, než na ledovém povrchu začne řádit obleva. Stejně mi ten vizuálně zajímavý klon mezi podzimem a zimou přijde zvláštní. Holomráz je za poslední roky to nejvíc, co je nám příroda ochotná nadělit, ale i tak nemám dost fotek na to, abych ten kontrast využila. Člověk to bere jako “náhradní řešení” , nebo “prozatím” , a zapomíná se pořádně dívat.

 

2 komentáře na „Ledové království: Když zamrzne řeka“

  1. Jak já mám ráda, když v zimě zamrzne rybník a můžeme jít bruslit. Bohužel se to za poslední roky stalo asi jen dvakrát. Chybí mi bílé Vánoce, každý rok si je přeju a žádný rok nejsou. 🙁 😀 Jinak mám hodně ráda fotoblogy, někdy fotografie řeknou víc než tisíc slov. Jen doufám, že změna blogu není kvůli těm řečem v jedné nejmenované diskuzi. Nešlo jim o nic jiného, než ublížit. Mně rozhodně články o blogování připadají přínosné. 🙂

    M.

    1. Nene, Vysvobozená je jenom na čas uspaná 😁 potřebuju si odpočinout a nasbírat materiál. Navíc mi vadilo, že jenom žvaním a nebloguju 😊

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *