Kreslení podzimním štětcem

Podzim býval obyčejně časem, kdy jsem pomalu, ale jistě začala odkládat foťák. Dolehla na mě potřeba “zimního spánku” , ze kterého jsem se horko těžko budila až v březnu. Před rokem a půl jsem se rozhodla nechat foťák foťákem, a prakticky do letošního června jsem na focení nijak nemyslela.

Ono se ozvalo celkem ochotně samo. Začalo to zjištěním, že potřebuju něco malého, co bude technicky obstojně fotit a vleze se mi to do kabelky. Co si budeme nalhávat – zrcadlovka je velká, a často se mi stávalo, že se mi nechtěla tahat ven, ani když jsem ji s sebou měla. Začal se mi v batohu vozit Lumix GF7, a chuť po focení se začala nenápadně hlásit o slovo.

Tady jsem využila teleobjektiv 40-150 k foťáčku Olympus Pen. Mají s Lumixem navzájem prohoditelná skla, a Olympus je kvalitou svých objektivů vyhlášený. Fotit teleobjektivem detaily je věc, ke které jsem se zatím nedostala. Teleobjektiv k zrcadlovce je přece jenom už dost velká záležitost, a já jsem se nedokázala přesvědčit, že jej potřebuju. Pořídila jsem si jej až k Lumixu, a nelituju toho.

 

2 komentáře na „Kreslení podzimním štětcem“

  1. Ty barvy jsou super 🙂 teleobjektivy mají obrovskou výhodu v hloubce ostrosti a ty lepší nádherně kreslí detaily, ale pravda, u zrcadlovek mají tu velkou nevýhodu ve velikosti a váze – já s tele fotím téměř jenom na stativu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *