Píšu

Jsou věci, za které technika nemůže

U některých fotografů to vypadá spíš jako na stránkách, kam se píšou recenze fotografické techniky. Postupně za několik let úplně od základu prostřídají čtyři nebo pět značek, ani ne tak proto, že by je ta původní technika v něčem limitovala. Možná rozmar, možná srdce geeka, ale v současné době, kdy do věcí stále hlasitěji mluví Instagram to může vypadat, že fotky dělá technika a snímky jdou stranou.

Nemám nic proti tomu, když toho člověk vyzkouší víc. Není příliš možností, jak si výbavu osahat (bydlím na Strážnicku na jižní Moravě a nejbližší půjčovna foto techniky je v Bratislavě – ne, nedělám si srandu). Člověk je nucený rozhodovat všechno virtuálně a stává se, že se tak úplně netrefí, ale u hodně dobrého fotografa na internetu to jednoho dost plete.

Já si spíš než techniky všímám fotek, které daný fotograf vystavuje. Zhusta se stává, že samotné obrázky nedoznají mnoha změn. Možná jedině uvidíte víc rozmazané pozadí, pokud fotograf vybere stroj s větším snímačem nebo daleko světelnější objektiv, než měl doposud. Ráda bych přidala pár konkrétních ukázek, ale nechce se mi dělat si zlou krev mezi kolegy fotografy – už jenom proto, že by člověk nebyl rád, kdyby někde fungoval jako odstrašující příklad 🙂 .

Ano, jsou případy, kdy je odůvodnění logické. Jako když před rokem fotograf Lukáš Burda měnil Olympus OM-D za jinou značku s větším snímačem a jenom k tomu řekl, že mu při jeho stylu práce produkoval micro four thirds snímač na jeho vkus doopravdy hodně šumu. Jasně, člověk něco zkusí, nevyjde to, tak pokračuje dál. V některých případech ale na fotkách nepoznáte sebemenší rozdíl.

Spíš než cenovek a specifikací si u chronického měniče techniky všímejte, jak moc mu nákupy pomůžou nebo nepomůžou v proměně fotek, které přidává k sobě na web nebo na sociální sítě. Může se krásně stát, že uvidíte jednoho člověka, který fotí jedno a totéž stále dokola bez jakékoli změny už třetí nebo čtvrtou značkou.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *