Fotodeník

Nejtrvanlivější fotky jsou ty na papíře

Nejdřív jsem začala na cédéčkách. To bylo ještě v době, kdy se toho do 600 MB vlezlo víc než čtyři a půl fotky. Psal se rok 2012 a moje poslední záloha je z dubna. Budu přesnější – je ze začátku dubna. A o sedm let později přišla chvíle, kdy jsem si říkala, že jsem blbec měla ten duben “dojet” celý a udělat ještě aspoň jednu jedinou pevnou zálohu.

Bylo to zrovna v době, kdy jsem si pořídila externí harddisk. Kapacitou nějak 500 GB a říkala jsem si, že mi to vydrží na dlouho a nebudu se muset hrát s cédéčkama. Dopadlo to nakonec tak, že mi v polovině roku 2014 umřel (jeden z těch levnějších typů, i když jsem si říkala, že by zrovna ta značka mohla být v klidu) . A letos v září jsem dostala do messengeru dotaz. Měla bys fotku z dubna 2012? Fotila jsem koncert a dotaz zněl na konkrétní obrázek.

Tehdy jsem zveřejňovala fotky nějak kolem 600 px na delší straně, možná trochu míň, když připočítám hooodně velké logo, které bylo potřeba oříznout pryč. Shodou škodolibých náhod jsem si tehdy jednu fotku z toho koncertu vyvolala. Hollywood by do scénáře napsal, že jsem si jako z udělání nechala vytisknout zrovna tu jednu, po které byla sháňka letos. Jenže Hollywood můžeme nechat spát – vybrala jsem jinou …

10×15, ještě v době, kdy jsem si říkala, že by bylo fajn dělat si postupně album. Mám pak ještě jeden výběr nebo dva na formátu 20×15 a dvě fotoknihy – člověk si říká, že aspoň něco málo bude mít jako doklad svého postupu.

Od té doby to beru tak, že co nemám na online galerii, to jako by nebylo 🙂 . Naučilo mě to zmenšovat na web do rozměru 2000 pixelů delší strana (co kdyby náhodou 🙂 ) , protože marná snaha – přece jenom se trochu znám, a vím o sobě, že co do tisku, jsem na sebe příšná a jsem extrémní kritik a ještě větší minimalista.

Po Vnorovském zpravodaji jsem mohla mít druhý kousek tiskoviny, kde by (možná) použili moji fotku. No – tentokrát to o jednu jedinou zálohu nevyšlo 🙂 .

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *