Píšu

Z druhé strany objektivu

Kupodivu jsem si hodně dlouho vystačila s provizorními portréty. Po prvním roce s kompaktem jsem si kupovala zrcadlovku a hned jsem brala i stativ (Vittruvian 9264 nebo tak nějak), tak jsem jej hodně často brala na pomoc spolu s manuálním zaostřením na tašku na zemi. Pak jsem si jednoho krásného dne řekla, že přišel čas investovat do hezčích profilovek.

Bylo to v době, kdy Míša Jurasová hledala na Facebooku modelky na svoje projekty. Bylo to moje první TFP focení, ze kterého jsem dostala čtyři fotky. Následovala čtyři další focení, která jsem si domluvila pokaždé, když měla volný termín a mně napadly fotky, které by se mi mohly líbit. Z těch čtyř focení jsem nelitovala ani jedné koruny; přece jenom když dva dělají totéž, výsledek není pokaždé stejný.

Důvod, proč jsem zvolila zrovna Míšu Jurasovou je Míšin rukopis. Líbí se mi způsob, kterým fotí a věděla jsem, že se mi ty fotky budou líbit. Netvrdím, že ostatní fotografové takové nezvládnou. Jen jsem měla dojem, že Míšin způsob komponování a úpravy fotek ke mně sedí líp.

Trochu jsem se bála, že budu dřevěná, ale Míša to zvládla skvěle a necítila jsem se během focení nijak ohrožená 🙂 .
Podzim, barevné listí a trochu civilnější focení. Jo, tato fotka se mi pořád dost líbí.
Tady jsme se už dostaly i k vodě.
Tady jsem si vymyslela civilnější focení. Nakonec mám v té sérii spoustu oblíbených fotek.
Tato fotka je takové malé překvapení z poslední série. Chtěla jsem fotky v pleteném svetru a místo barevných listů a podobně vyšly nejlíp kytky 🙂 .

Zrovna u toho posledního focení mě vypekly moje vlasy. Ještě schválně jsem si naplánovala mytí tak, ať nevypadám jako bych vylezla z fritovacího hrnce. Naneštěstí mi začaly zrovna tu dobu stávkovat a nakonec jsem vypadala, jako kdybych strčila hlavu do zásuvky. Do té doby se chovaly “normálně” (viz předchozí fotky). To jsem si říkala, že kdybych nechala vlasy jak byly, dopadlo by to líp 🙂 . (Možná i proto je nejpovedenější fotka série zrovna ta, kde ty vlasy nejsou vidět 🙂 ) .

Pokud chcete někoho podarovat svojí fotkou, Míšu Jurasovou můžu vřele doporučit. Umí i boudoir, ale k tomu jsem se zatím nehecla 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *