Sepisuju

Co budu dělat ode dneška za rok?

Pár dní a bude to rok. V lednu a v únoru 2020 byl Covid hrozba, která se rozmohla v Číně. Člověk se u toho pozastavil, ale mnoho to pro něj neznamenalo. Vždyť byl dal daleko. V březnu to všechno začalo a pokračuje to i o rok později. Jak dlouho s tím můžeme ještě počítat?

První půlrok jsem si toho ještě moc nepřipouštěla. To až v září, v říjnu. Začala jsem evidovat svoje příjmy a výdaje v aplikaci, abych konečně zkrotila svoje způsoby, a začala jsem se učit R a Ř. Do té doby jsem je vyslovovala zezadu z krku a po jedné zkušenosti z anonymního diskuzního fóra jsem začala trénovat.

Začala jsem fotit přímo do černobílé a jako motiv se mi nabídla zimní krajina. Přišlo to jako na zavolanou. Příroda pod sněhem sama o sobě příliš barev nemá a mně se daleko snadněji dívalo kolem. Bude legrace zkoušet to samé na jaře a v létě, až se všechno začne barvit.

Tak si říkám, že se nebudou mít špatně lidé, kteří nemají strach měnit svoji rutinu. Je to brutální výzva, ale život se změní téměř každému a je chyba existovat s tím, že se po Covidu vrátí všechno do starých kolejí. Vidím to sama na sobě. Ještě pár měsíců zpátky jsem žila s přesvědčením, že je způsob mojí mluvy absolutní. Že se s ním nedá nic udělat a jsem to holt já. Jasně, ještě to není úplně ideální a na svém jazyku sama cítím, že je ještě mnohdy dřevěnější než bych potřebovala, ale samotná cesta mi ukazuje, že se dá změnit téměř všechno.

Je normální mít strach. Je ale plně v našich silách vytyčit si cíl a po drobných krůčcích k němu každý den směřovat. Po nějaké době se ty krůčky začnou sčítat a nám se život začne měnit před očima.

4 komentářů

 • Marie Veronika

  Velmi inspirativní článek! 🙂 Někdy si říkám, že snad radši ani nechci vědět, jak to za rok (nebo dokonce za delší dobu) bude, ale nakonec přirozená zvědavost stejně vždycky vyhraje 🙂

  • Andrea V.

   Mám sklony věřit v to lepší. Jen jsem se dostala do stavu, kdy jsem si místo padesáti respirátorů pořídila jeden pratelný nano šátek, což asi mluví za všechno 😀

 • Eliss

  Kdyby mi někdo před rokem řekl, co se bude dnes dít, koukala bych na něj jako na blázna. Musíme se ale bohužel přizpůsobit. Jsi dobrá, že jsi se naučila přijímat nové výzvy a naučila ses nové věci 🙂 Já jsem také spoustu věcí přehodnotila…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *