Zápisky

Intro

fotila Michaela Jurasová

Začalo to v roce 2007 a táhlo se to dlouhé roky. Někdy v roce 2022 to začalo drhnout a kolečka se začala zastavovat. Nakonec jsem zjistila, že tvořit potřebuju a chodit venku a fotit je pro mě spíš reset mozku než tvořivá činnost. Založila jsem si blog na WordPress.com a zkoušela to tam, ale mně nesedí ten zmodernizovaný blokový systém, tak jsem stáhla krovky a vrátila se zpátky – jak k hostingu, který mě za celou dobu nezklamal a je dostatečně lama-proof, tak k WordPress.org , který si umím poštelovat jak potřebuju. Tak tedy asi vítejte zpátky.

Na jednu stranu mě mrzí, že tady nebudu mít ten archiv, který by za několik posledních webů obsahoval můj boj s ráčkováním, opakované souboje s low buy výzvami a aktuálně taky ladění mojí psychiky, která mi koncem roku 2023 začala zřetelně oznamovat, že to tak dál nepůjde a já si budu muset začít znovu zpátky kolíkovat svoje území a hlídat vlastní nervy. Musela jsem začít brát probiotika, protože haproval žaludek a poslední dva roky tahám z vany velké množství vlasů po každém mytí. Bylo toho dost a já tady ten archiv nemám, ale to neznamená, že ho nebudu moct znovu vybudovat.

Fotky budou doplněk. Párkrát jsem se snažila vybudovat něco jako portfolio, ale zatím se mi to nelíbilo a připadalo mi to celé nějak prázdné. Tak k těm fotkám přidávám i nějaké to svoje psaní a ty dlouhodobé soubory budou v menu pod položkou Fotoprojekty.

Jsem člověk, který si pod pojmem tvůrčí činnost představí spíš článek než fotku a moje nálada se zhoršovala přímo úměrně tomu, jak jsem postupně přestávala psát. Obojí to vypadá jako podobně virtuální činnost, ale bez celého blogu jsem nebyla spokojená a neměla jsem hnací motor, který by mi pomáhal ráno vstávat. A ten fakt, že lidi nečtou pro mě není důvod, proč bych já měla přestat psát.

Pokud mě znáte, nečekejte překvapení, budu to pořád já. Pokud mě neznáte, zkuste se proletět archivem. Základ tvoří úvahy a fotky a sem tam nějaký bonus navíc – i když, čas různých výzev dávno minul a já jsem si všechny ty starší weby důsledně vymazala, takže důkazy nejsou a kopírovat taky není odkud 🙂 Zvu vás na cestu, která povede vším, co mě zaujalo, ať už to bude žurnalistika nebo ezo. Přišel čas shodit kápi a odložit rukavičky – v pětatřiceti letech jsem už na schovávanou dost stará a nemíním se schovávat věčně 🙂