Fotoblog

Jaké fotky vozíte z výletů?

Jaké typy fotek si nejčastěji vozíte ze svých dovolených? Teprve v roce 2019 jsem dostala odvahu vzít s sebou na Slovensko jediný pevný objektiv. Po přepočtu ohniska na full frame se jednalo o širokoúhlou třicítku a i když jsem se první den snažila měnit ji za padesátku a fotit střídavě oběma, nakonec to dopadlo tak, že těch třicet milimetrů odfotilo tři čtvrtě dovolené.

Když člověk někde je, má snahu nafotit tam všechno okolo, aby se později mohl podívat znovu. Tomu rozumím. Tady mi ale začal hlodat v hlavě malý červík: co když budu spolu s architekturou a krajinou fotit lidi? Zrovna ten rok jsem začínala koketovat se street fotografií, tak jsem si říkala, že by bylo fajn zkusit si v rámci možností fotit street i tam.

Uběhl rok, já otvírám složku s fotkami kvůli výzkumu a … fotky, které mě i po té době zajímají nejvíc, jsou právě ty s lidmi. Ty moje pokusy o street, i když se ještě nedalo říct, že bych tento žánr kdoví jak zvládala. Dává to smysl. Pokud chce člověk pohlednice, najde si promo fotky na internetu.

Neměla jsem tolik času, jak by se mi hodilo. A nemohla jsem si vybrat denní dobu, ale i tak jsem za tři dny nasbírala pár snímků, které mi moji teorii potvrdily. Někdy je fajn fotit i lidi.

Poznáte někdo všechna místa? 🙂

7 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *