Fotoblog

Moje lednová street fotografie

V lednu jsem na chvíli zběhla ke krajině. Zamrzlo a mně to nedalo. Jinak jsem přešla na černobílou street fotografii, mám ve foťáku nastavenou simulaci Tri-X od Kodaku (černobílý film) a seznamuju se s ní. Sedla mi líp než Acros od Fuji a úpravy jsou kolikrát jenom ve znamení lehké úpravy křivky. Pokud není pod mrakem a zataženo, tak kolikrát ani to ne.

V lednu mě inspirovaly postavičky v prostoru a spíš než na tváře jsem se zaměřila na celého člověka. Pořád platí, že street fotím teprv druhým rokem. Nemyslím si o sobě, že bych už najisto věděla, čím se moje inspirace liší a jaké širší téma budu zpracovávat.

Řekněme, že jsem se za tu dobu naučila chodit po venku a fotit lidi. Za tu celou dobu, co chodím fotit se mi dvakrát stalo, že se mě na to focení někdo zeptal. Obavy ze street focení se ukázaly jako zbytečné a zjistila jsem, k čemu je dobrá černobílá. Teď se naučit ty obrázky poskládat a udělat vždycky o ten jeden krok blíž, než zrovna jsem. Nezdá se to, ale musím na to myslet, jinak jsem pokaždé dost daleko 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *