Sepisuju

O Vánocích mysli na ostatní

S ostatními většinou nemívám problém. Chvíli trvá, než něco vymyslím, ale nikdy nekončím s prázdnou a co se týká zásilkových služeb, jsou spolehlivé, a na to, že objednávám v listopadu a na přelomu listopadu a prosince, se balíky neztrácejí a doputují s maximálním zpožděním pár dnů. Než začnu vymýšlet dárky pro sebe.

Já si nesmím v prosinci kupovat fotografickou techniku. Začalo to s Nikonem, se Sigmou 50 mm makroobjektivem. To mi v prosinci volali z Megapixelu, že PPL ztratilo balík. Další jsem už do Vánoc neriskovala a makroobjektiv jsem si kupovala až po Novém ruce. Pro jistotu. Letos jsem zase pro změnu zapomněla, že po 25. listopadu se neobjednávají žádné věci z internetu, a to Česká pošta měla rekord “jenom” nějakých 400 000 balíků. Letos ohlásila prolomení rekordu, počítadlo se zastavilo na 1 087 000 balíků v jediný den v celé síti. A já tam mám někde mezi nimi tři balíčky.

Ve sledování svítí PSČ pražského depa. Svítí tam už od 30.11. a jelikož jsem z průběhu roku zvyklá, že jsou na poště rychlíci, jsem z toho dost nervózní. Vzhledem k tomu, že šéf České pošty Roman Knap v rozhovoru pro Seznam zprávy uvedl, že zvažují variantu třídit balíky pro depo v Praze 1 na pražské centrále na dvoře, můžu si jenom domýšlet, jak to tam doopravdy vypadá. Říkala jsem si, že na přelomu listopadu a prosince to může být ještě relativně v pohodě, nicméně jsem se přepočítala podobně jako ten člověk, který letos jako maximální strop očekával 600 000 balíků.

Zbývá dvacet dní. Času je stále víc než dost a fakt to zatím vypadá na to, že si ty balíčky nadělím až pod stromek. Virtuálně jsem se totiž s Českou poštou vsadila, že když mi ty zásilky doputují po 16. prosinci, nebudu je rozbalovat dřív než dvacátého čtvrtého …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *