Fotoblog

Poprvé v Mikulově

Původně jsem začala na Instagramu. Dokud jsem fotila Panasonicem na Micro Four Thirds systém s poměrem stran 4:3, neměla jsem moc problémů. Jestli Instagram fotky řezal, tak jenom o pár pixelů, protože ten formát celkem seděl do Instagramového 5:4 feedu. No, zamilovala jsem se do Fuji systému a teď si musím radit jinak. Po několika fotkách, kde jsem rozšiřovala plochu o bílé rámečky si říkám, že to všechno začnu cpát na web a na Instagram si pokaždé upravím jenom pár konkrétních fotek, už mě ty boje s formáty nebaví 🙂 .

V neděli 1. srpna jsme byli na výletě v Mikulově. Bylo to přes dvě přesedání, ale nakonec to dopadlo plynule a v klidu. Překvapilo mě, v jak špatném stavu jsou od Břeclavi dál směrem na Znojmo hnusná vlaková nádraží. Vím, že teď to nějak mění majitele a je to spíš o tom, jak má kdo štěstí. Navíc si zametám před vlastním prahem a je mi naprosto jasné, jak vypadá to naše Znorovské nádraží, nicméně vzhledem k tomu, jakou má Mikulov pověst jako město mě stav nádraží nemile překvapil.

Mikulov je podobný Kutné Hoře. Historický střed města je vymezený zbytkem zachovalých hradeb a kolem dokola se rozkládá moderní město. Fotila jsem i nějaké ty pohlednicové fotky, ale snažila jsem se hledat ty svoje street / vyfoť-na-tom-výletě-taky-nějaké-lidi a musím říct, že i z cestování, tak ze samotné návštěvy města mám pár fotek, na které jsem pyšná. Už jsem o tom před časem psala – chci začít nosit z výletů trochu jiný typ fotek a zatím to vypadá, že to půjde.

2 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *