Sepisuju

#positive2020: Co se roku 2020 povedlo?

Začátek nové dekády si nikdo z nás nepředstavoval tímto způsobem. Už vůbec jsme nepočítali s tím, že se nové nákazy chytí politika a farmaceutické firmy a z Covidu udělají kvalitní mediální masírku. Je čím dál těžší selektovat data a o roce 2020 mluví čím dál víc lidí jako o katastrofě. Teri a Kája začaly s výzvou #positive2020 a sepsaly články o tom, co jim letošní rok přinesl pozitivního. Ne, rok zdaleka není u konce a už mi stihl odejít blízký člen rodiny; o to důležitější bude nezapomínat, že každý průser má víc tváří.

1. Víc fotek, než jsem čekala

Loňský rok nebyl nakonec takový průšvih, ale pořád platí, že letos se mi podařilo najít svoji inspiraci. Nafotila jsem jednou tolik snímků, diametrálně vylepšila streetové focení, začala si osahávat dokumentární styl a narozdíl od loňského roku mám už ty nejlepší fotky hotové ve fotoknize.

2. Lepší vlasy

Po několika letech bio péče začaly moje vlasy vypadat, jako kdybych strčila hlavu do zásuvky. Našla jsem způsob, jak je opečovávat, aby zůstaly vlnité a byly nacucnuté výživou. Vycházela jsem z Curly girl method (způsob péče o kudrnaté vlasy) a ohnula si ho podle svých potřeb.

3. Vytřídila jsem svoje věci

Komplet všechen přebytek šel podarovat nebo vyhodit, pokud se jednalo o poškozené věci. Když se ohlédnu za dobou od ledna, zvládla jsem projít všechny kategorie, které jsem potřebovala zrecyklovat. Knížky, oblečení, šminky – jeden by se divil, kolik toho nahromadí.

4. Začala jsem s Feedly a s Bloglovinem

Místo Facebooku, který zapínám čím dál méně často, jsem si začala zajímavé čtení házet do Bloglovinu a do aplikace Feedly. Pomáhá mi to udržovat čistou hlavu, protože se nemusím probírat balastem na domovské stránce prohlížeče. I když, i tam jsem si nastavila jako výchozí web Pozitivní zprávy.

5. Byla jsem v Kutné Hoře

Letní výlet do Kutné Hory řadím mezi highlighty. Původně jsem měla jet na Slovensko, ale situace to nedovolila. Nakonec nelituju a určitě bych se tam chtěla vrátit ještě jednou. Tentokrát si celý výlet rezervovat na Galerii středočeského kraje – je fakt obří 🙂

6. Svůj web

Posledních pár let jsem se dost zacyklila do všech těch článků o tom, jak s blogem vydělávat a jak ho “správně” vést. Letos jsem se na to konečně vykašlala a vrátila se zpátky k tomu systému, který mě bavil nejvíc už v roce 2009. Plus jsem přešla ke službě Český hosting – je to fakt rozdíl 🙂

7. Monografie

Podařilo se mi v antikvariátu uchmátnout fotoknihu od Jindřicha Štreita. Dokonce se Štreitovým věnováním a podpisem. Plus mi nabobtnala sbírka, mám už tři Šibíky, jednoho Štreita a jednoho Sudka.

8. Gynda

Byla jsem po dvou letech na pravidelné prohlídce, kam se mi vůbec nechtělo. Plus jsem si odchodila 2/3 přeočkování na tetanus, protože jsem prošvihla termín a musím na tři dávky.

9. Playlist

Našla jsem si na Youtube Minnivu a Dana Vasca. Youtubery, kteří sdílejí metalové covery. Jsou věci, které mají lepší než originál a dost se mi v MP3 přehrávači zabydleli.

10. Kollárovci

Stihly jsme to! S ženskýma doma jsme si koupily lístky do Hodonína na koncert. V roce 2019 jsme nestihly koupit lístky a kdybychom v roce 2020 řešili pozdější Kyjov a ne dřívější Hodonín, nevyjde to letos zas. Byly jsme hned zkraje roku a zanedlouho nato se všechno zavřelo.

11. Jídlo

Poprvé jsem měla v puse krevety a není to vůbec žádná hrůza, jsou dost dobré. Do letošního srpna jsem vůči nim udržovala odstup, ale zjistila jsem, že bezdůvodně.

12. One drive

Naučila jsem se používat Microsoft One drive. Je to cloud propojený s počítačem i s mobilem a využívám to hodně při stěhování fotek z mobilu do notebooku, když píšu články na web. Nebo obráceně, když si chystám fotky na Instagram. Přes kabel už téměř nefunguju.

A co váš rok 2020? Použijte hashtag #positive2020 a podělte se taky 🙂

8 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *