Sepisuju

Rozdíl mezi dvěma lockdowny

První lockdown jsem strávila jenom tak, že se v mém vědomí začaly pohybovat myšlenky na nutné změny. Měla jsem dokonalou příležitost zrevidovat víc věcí, které už revizi nutně potřebují. Skončila jsem v září s tím, že pohnu se svým ráčkováním. Ten zbytek zůstal plavat v meziprostoru a z bezpečné vzdálenosti se mi poškleboval.

To jsem ještě netušila, že letošní březen bude kopií toho loňského. A jenom osel by pokračoval v té jedné samé koleji, ve které kráčel loni. Nebavím se teď o vládě a o opatřeních. Bavím se o úpravách, které jsem loňský rok jenom tak opatrně obcházela. Fakt se mi nechce ohlédnout se za další rok zpátky a zjistit, že furt přešlapuju na místě.

Naházela jsem 3/4 objemu prasete padesátikorun a říkám si, že by bylo fajn naučit se odkládat papírové peníze. Četla jsem už stopadesátý článek o síle myšlenek a říkala jsem si, že by bylo fajn začít se svým vlastním myšlením něco dělat. Jako s tím mým ráčkováním: to jsem si zpočátku taky říkala, že výsledek neuvidím a že si nedokážu představit, že bych mohla mluvit jinak. No a ukázalo se, že to jde.

Nejtěžší krok: začít. Nesahat na březnové peníze (aspoň budu nucená rozměnit to prase) a ty knížky, které mám doma začít taky číst. Pořídila jsem si za poslední dva měsíce dvě várky knížek od Melvila a bylo by fajn je začít taky studovat.

Moji nechuť k psaní sáhodlouhých deníkových zápisků jsem vyřešila rapid záznamy (metoda bullet journal, mám teď diář a deník dva v jednom) a ta odrážková metoda sypání obsahu z hlavy ven mi náramně vyhovuje. Už se asi nedočkám sbírky mnoha A4 záznamních knih, které by se časem daly číst jako román na pokračování. Zase se ale možná dočkám sbírky mnoha Leuchtturm tečkovaných zápisníků, které splní podobný účel 🙂

Já, psavec. Dopracovala jsem to do té míry, že místo deníku píšu odrážky a místo dlouhých souvětí jenom jednotlivé myšlenky. Jestli moje dosavadní samostudium k něčemu bylo, vím aspoň, že není důvod se odsuzovat a být na sebe zlá. Prostě vývoj. Teď jen začít chytat ty nejdůležitější prvky, které požadují změnu, a začít na nich pracovat. Ne jako loňský lockdown.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *