• Fotoblog

  Rozprostřená v davu

  Velké veřejné akce. Už jsem se o nich zmiňovala. Bývají ideální tréninkový prostor pro nové street fotografy. Všude rámus, spousta lidí, nikdo si vás nevšímá a pokud si vás někdo všimne, velice rychle jej zaujme zase něco jiného. Můžeme tvrdit, že fotit lidi je pořád stejné a je jedno, jestli na ulici nebo na vinobraní, ale stejně si myslím, že právě ty veřejné akce mají svůj vlastní vizuální charakter.

 • Fotoblog

  Město a člověk

  Fakt se snažím zveřejňovat i jiné články než jen fotky. Týden ale vždycky rychle uteče a já mám zasukované myšlení v něčem jiném. Poslední dny každý večer píšu deník, ať uvolním aspoň část kapacity a dostanu prostor na tvoření dalších článků. Zvykla jsem si myslet na spoustu zbytečných věcí a jak pokračuje čas, najednou mi schází místo. Doteď jsem se považovala za nevyčerpatelnou, co se týká mentální energie a tvořivosti, ale jak mi přibývají roky, neurony začínají stávkovat.

 • Fotoblog

  Žít flow

  Pořád se učím černo bílou kontrolovat přímo ve foťáku. Mám v tom rezervy. Už jenom kvůli tomu, že jsem se naučila fotit na průměrný tón (což u fotek bez barev může vyrobit spíš šedou než černo bílou) a ještě pořádně nepoužívám kolečko kompenzace expozice, které může přidat do světel a rozbít tu šedou aspoň trochu. Pořád ale upravuju daleko míň než dřív a pomalu se učím ovládat i tu chemii dostávání hotových fotek přímo z foťáku.

 • Sepisuju

  Je rok příliš?

  Omar Gonzales na Youtube řešil ve videu k Fujifilmu X-T3, že není potřeba pokaždé okamžitě nakupovat nejnovější model hned když vyjde. Mluvil tam o X-T2, o předchozí generaci, a zmínil tam, že společnost žije v šílenství zvaném “musím-mít-každý-nový-model-tytýda” – krásným příkladem jsou Apple iPhone mobily. Typ 12 je na trhu sotva tři čtvrtě roku. Už se mluví o modelu 13, který se bude prodávat nejdřív za čtyři měsíce, a jako třešnička na dortu už leakeři úplně vážně dodávají podrobnosti k typu 14, který přijde na trh nejdřív za rok a půl.