• Fotoblog

  Město a člověk

  Fakt se snažím zveřejňovat i jiné články než jen fotky. Týden ale vždycky rychle uteče a já mám zasukované myšlení v něčem jiném. Poslední dny každý večer píšu deník, ať uvolním aspoň část kapacity a dostanu prostor na tvoření dalších článků. Zvykla jsem si myslet na spoustu zbytečných věcí a jak pokračuje čas, najednou mi schází místo. Doteď jsem se považovala za nevyčerpatelnou, co se týká mentální energie a tvořivosti, ale jak mi přibývají roky, neurony začínají stávkovat.

 • Fotoblog

  Žít flow

  Pořád se učím černo bílou kontrolovat přímo ve foťáku. Mám v tom rezervy. Už jenom kvůli tomu, že jsem se naučila fotit na průměrný tón (což u fotek bez barev může vyrobit spíš šedou než černo bílou) a ještě pořádně nepoužívám kolečko kompenzace expozice, které může přidat do světel a rozbít tu šedou aspoň trochu. Pořád ale upravuju daleko míň než dřív a pomalu se učím ovládat i tu chemii dostávání hotových fotek přímo z foťáku.

 • Fotoblog

  Barevné Vánoce

  V půlce prosince, uprostřed nejčernějšího období roku a po několika týdnech ocelově šedé oblohy mi přestala vyhovovat černobílá a dostala jsem chuť fotit zpátky v barvě. Černobílá zjednoduší obraz, klade důraz na linie, na textury a na světlo, pomáhá emocím v obličeji a uklidí značky na popelnice na pozadí. Jenže barva je všude kolem nás, jsme zvyklí vnímat svět barevně a když se podaří dobrá barevná street fotka, kde svítí konkrétní barevný prvek, člověk zjistí, že i na street fotce v barvě něco je.