Sepisuju

Tajemství splněných proroctví

Není to ideální. Říkám si, že bych se měla naučit spíš sama od sebe pracovat se symboly ve snech. Když budu neustále googlovat internetové verze snáře, moc daleko se nedostanu. I tak – když vezmu sen jako kulisu a vyberu si jeden symbol, který vyčníval nad ostatní, stále se dozvídám dost zajímavé věci.

Výklad symbolů souvisí s kartářkami a se všemi druhy věšteb. Logicky člověk ví, že když si dáte pozor na jazyk a budete se vyjadřovat co možná nejvíc obecně, nemůžete minout. Ti lepší z věštců si pak osvojí čtení člověka po vzoru Patricka Janea ze seriálu Mentalista, aby mohli číst detaily v chování a ve slovech, které ostatním utečou. To může člověk rovnou požádat kamarádku, aby mu řekla právě to, co potřebuje slyšet.

Vemte si to ale z druhé strany: představte si ženu, která se trápí skrz chlapy. Řekněme, že je čtyři nebo pět let sama a hledá už i v ezoterice. Můžete jí říct, že všechno dobře dopadne a vidíte v její budoucnosti manžela i děti. Co se stane dál? Žena se uvolní, spadne z ní tlak, začne se s ostatními bavit daleko volněji a upřímněji a uvolněná a autentická žena má pokaždé daleko větší šanci najít si protějšek, než ustrašený uzlík nervů, který visí jako Glum na Prstenu moci na každém chlapovi, který projde kolem.

Stejně tak modlitby a víra v Boha nebo ve Vesmír. Ať už je naše prosba jakákoliv, naše komunikace s tím, čemu věříme nám pomůže uvolnit svoji hlavu pro jiné myšlenky a doplnit naše sny o jednu důležitou esenci: o víru v to, že všechno nějak dopadne. Naše cíle mají sklony lézt nám do reality, pokud jim dáme prostor a vyvineme aspoň trochu snahy.

Není špatné hledat úlevu pro psychiku v nezvyklých koutech. Jen je potřeba vzít na vědomí, že jsme pány svých vlastních rozhodnutí a pozitivní nebo negativní věštby a výklady nám umí posunout myšlenky jedním nebo druhým směrem. A to pak rozhoduje o výsledcích, které si natáhneme do života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *