Sepisuju

Tohle musí skončit

Už se potřebuju dát do kupy.

Nedávno jsem na svůj Twitter dávala obrázek, kde jsem po přihlášení na mobilu měla vypsané všechny svoje blogy založené na WordPress.com – byly čtyři a mezitím k nim přibyl ještě pátý. Štvu tím už i sebe samotnou a navíc se věnuju jen skládání webových stránek místo toho, abych se zaměřila na psaní. Tak jsem vytáhla šablonu, kterou jsem si koupila na Themeforestu nějakou dobu zpátky (jen jsem si stáhla aktualizovanou verzi) a vybrala si ne podle názvu webu – dokázala jsem sobě samotné, že si zvládnu zvyknout na cokoliv – ale podle poskytovatele, protože jeden web jsem měla na Endoře a jeden na Českém hostingu.

Postupně mažu všechny ty ostatní blogy, které se mi naskládaly. Pokud tedy zmizí něco, kam jste byli zvyklí chodit, věřte, že jenom provádím jarní úklid 🙂 . V poslední době se množí případy, kdy sociální sítě mažou účty skrz obsah, který neodpovídá americkému standardu ohledně vyjadřování, a jeden komentář na Facebooku Endory (máme nejlevnější služby, pokud jsou pro vás občasné výpadky na překážku, doporučujeme náš mateřský server Stable) mi velice připomněl politiku Blog.cz, když Srdce blogu ještě spravoval Standa.

Rozhodla jsem se neřešit přepisy a převádění webu, když mám jeden hotový a zajetý a stačí se jenom přihlásit do administrace. Navíc se mi podařilo zprovoznit posílání e-mailů do mobilního klienta a byla by škoda to rušit 😀 . Už s tím seru sama sebe a to musí skončit. Dočetla jsem knížku Atomové návyky a jedna z posledních kapitol se věnovala tipům, jak poznat návyky, které se vyplatí pěstovat. Každý jsme jiný a i když dokážeme cokoliv, máme větší šanci na úspěch, pokud zvolíme oblast, ve které toho sami od sebe dokážeme víc, než “každý normální člověk” .

Zjednodušeně, každý máme oblast, která nás přirozeně táhne. Každý jsme měli na základní škole předměty, kam jsme se skoro nemuseli učit. U spousty blogerů to bývaly slohovky a třeba ti nejlepší fotografové se nikdy neučili teorii z knih – jenom sledovali fotky a denně tvořili. Přesně ty věci, které nám jdou jako kdyby samy od sebe se vyplatí ještě víc posilovat a rozvíjet. I když nás školní systém paradoxně učí posilovat právě to, co nám samo od sebe nejde.

Tak já jdu posilovat. Po dlouhé době víc psaní než fotky. Svoje psaní považuju za samozřejmost a to by se mi nakonec nemuselo vyplatit 🙂

Jeden komentář

  • Marie Veronika

    Myslím, že je důležité jak rozvíjet ty nejsilnější stránky, tak se občas věnovat i těm opravdu slabým – a české školství vlastně pořádně neučí ani jedno. Spíš všechny nahází do nějakých normovaných škatulí, poperte se s tím, jak chcete, a skutečnému rozvoji se můžete věnovat ve volném čase. Ještěže ve středoškolských letechčlověk toho času má docela dost 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *