Sepisuju

Velký jarní úklid

Když jsem tak včera poslouchala toho opeřence, který někde u sousedů vyzpěvoval div si nevyřval plíce, popadla mě jarní nálada taky. Za poslední roky se mi nakupily na Instagramu a na WordPress.com duplicitní účty a jestli jsem za tu dobu přišla na jedinou věc, tak je to jednoduché tvrzení, že povedu jeden web a pořádně.

Jedna věc: na sociálních sítítch přibývá reklamní obsah, omezují se dosahy účtů, které člověk přirozeně sleduje a už i na Instagramu mi to nabídne pár příspěvků od mých odběrů a pak následuje několik kilometrů dlouhá fronta “doporučeného obsahu” . Vést si web (na svojí doméně) je nejjednodušší způsob, jak zveřejňovat svůj obsah a mít nad ním kontrolu.

Svoje blogy na WordPress.com jsem uspala. Nemazala jsem je, jen jsem je skryla. Z minula mám zkušenost, že po druhé nezaložím blog stejného názvu, tak čistě jako pojistku. Úplně ideálně tu pojistku nebudu vůbec potřebovat, nicméně jsem se v tomto ohledu stala tak trochu pověrčivou 🙂

Na Instagramu jsem smazala svoje účty s fotkami. Není to forma, kterou chci svoje fotky prezentovat. Budu je přidávat sem do článků a Instagram jsem si nechala jeden: Listomolku, zaměřenou na zápisníky, na papírnictví a na podobné věci. Ten účet jsem zakládala bokem jako ventil pro přetlak a nějak se stalo, že má mezi podobně postiženými blázny dost dobré reakce.

Jeden Instagram a jeden web, to je přesně ten počet účtů, který zvládám spravovat. Že jsem na správné cestě vím i díky tomu, že se cítím dobře jako už dlouho ne. Navíc moji dobrou náladu vnímá i okolí. Něco se mění a bude to velké.

5 komentářů

  • Eliss

    Méně je někdy opravdu více 🙂 Já Instagram nemám, jen Facebook, a ten mi úplně stačí. Tak ať se ti s tím jarním úklidem daří 🙂

  • Čerf

    Ono není vůbec snadné, aby člověku tahle různá místa a s nimi spojené možnosti nepřerostly přes hlavu. I u sebe jsem ten kýžený “pozicioning” nějakou dobu ladil aby to dohromady mělo nějaký smysl a zároveň mě to nezavalilo: Beru jako dvě hlavní místa svou vlastní doménu s fotowebem (pro vše, kde je dominantní obraz) a blog na blogspotu (pro vše, kde je dominantní slovo). Navrch pak mám facebook – hlavně pro propagaci webu a blogu, a instagram – hlavně kvůli spojení na fotografy, které mám rád. Ale stejně se jednotlivé role – přes veškerou snahu – občas do určité míry překrývají :-).

  • Marie Veronika

    Krásná a povzbudivá slova 🙂 Budu se těšit na nové články a moc ti přeju, aby změna byla jen k dobrému a pokračovala právě tak, jak chceš – anebo ještě lépe 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *