Věř

Není tak velký problém představit si jiné alternativy nebo kompletně nový způsob života. Spíš je problém uvěřit, že je něco podobného možné a splnitelné. Člověk žije tady a teď, vidí kolem sebe stále ty samé možnosti a začít měnit vlastní rutinu se kolikrát zdá utopické. Každý z nás je ochotný přijmout, že jsme sami strůjci svých vlastních životů, ale pokaždé jen do určité dané míry. Odlišné pro každého jednoho člověka, ale beztak málokdo z nás přijme tu nejbláznivější možnost za vlastní a začne na ní pracovat.

Proto se po milostném karambolu tolik bojíme, že žádný další úspěch už nepřijde. Proto se po třicítce začneme tolik bát, že zůstaneme napořád samy. Jsme zvyklé za ty roky na určitý profil našeho života a čím déle setrváváme v naší rutině, tím hůř se nám na ní něco mění.

A proto je tolik důležité přinášet do našeho života pravidelně drobné změny. Abychom nezapomněli, že je náš svět kolem nás tvárný a že je jenom na nás samotných, co si v něm vykouzlíme. A abychom nezapomněli na to, že když jsou možné drobné změny, jsou možné i ty větší.

Naše možnosti omezuje jenom to, v co všechno jsme ochotní věřit. A je to právě naše skutečná víra, co omezuje všechno to, co si dovolíme změnit. Představit si změny v našem životě je jedna věc, ale doopravdy uvěřit, že je něco takového v našem případě proveditelné je věc druhá.

Náš život se nám kolikrát zdá neměnný a založený na konkrétních neměnných pravidlech. V tomto případě jsme to my, kdo je hráč a zároveň rozhodčí. Je jen na nás, co si dovolíme a kudy se vydáme. Stačí se jen rozhodnout a malými krůčky se vydat dál.

Author: Andrea V.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *