Zachovejte paniku! (Žádná změna není tak horká)

Nenakupuj impulzivně, vždycky se ti to vymstí. Jestli byl dobrý nápad napsat si jedinou myšlenku tak, abych ji měla na očích, je to určitě ta s tím wishlistem a trpělivostí. V červnu jsem se věnovala spíš vzdělávání, pořizovala jsem fotoknihy Nigela Dansona a Jamese Popsyse (dokud jsou obchodní podmínky s Velkou Británií takové, jaké jsou) a v praxi to znamenalo odškrtnuté dvě položky v seznamu. Paradoxně se mi tam moc věcí neohřeje – přes půlku obývají věci, které ještě před uplynutím povinné měsíční lhůty vyškrtnu jako absolutně zbytečné.

Trpělivost je ta substance, která člověku umožní koupit objektiv Panasonic 12-35 mm 2,8 za 12 000 Kč z Paladixu namísto toho, aby jej kupoval za 27 000 Kč za plnou prodejní cenu. Ne, ještě jsem nic nekupovala – je to spíš blbý nápad, zvlášť když 3/4 fotek vytvořím pevným 15 mm Panasonic Leica objektivem. Zapisuju na wishlist a uvidíme.

Spíš jsem teď řešila tělo s větším hledáčkem, než má můj současný GX80. Jako na zavolanou přišel Olympus s oznámením o změně majitele fotografické divize. Další důvod nedělat blbosti a počkat. Ne jenom ohledně budoucnosti fotoaparátů Olympus (nebo jak se budou do budoucna jmenovat). Hlavně taky pro ten bazarový trh. Může se stát, že teď pár lidí začne šílet a začne svoji micro four thirds výbavu rozprodávat.

Když koupíte fungl nový přístroj, máte dvouletou záruku, závěrku na nule a všechny ty ostatní výhody. Jenom u bezzrcadlovek máte ceny zhusta i s vysokohorskou přirážkou. Když se vám podaří vyhmátnout málo používaný kus za hezkou cenu, můžete ušetřené peníze investovat do objektivu nebo do cestování. Není lepší doby na bazarové nákupy, než týdny po oznámení smlouvy o smlouvě budoucí mezi J.I.P. a firmou Olympus. Případně v lednu 2021, až se smlouva o smlouvě změní v platný kontrakt.

Buď trpělivá Andrejko. Prošla jsi svoji výbavu a přebytečné vyřadila. Tak to dotáhni do konce a té zátěže se zbav. Syslíci jsou krásná zvířátka, ale spousta nahromaděných věcí workflow spíš zbrzdí.

Author: Andrea V.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *